Informácie a novinky zo sveta golfu

Hľadáte relax s priateľmi? Vyskúšajte golf
!

Hra s palicami a loptičkami, kedy ich odpaľujete do jamiek je veľmi starou činnosťou, ktorá sa do sveta rozšírila už veľmi dávno. Prirovnať ju pokojne môžeme k návykovým látkam, pretože kto raz golf vyskúša, už nikdy sa ho nebude chcieť vzdať.

Golf už dávno nie je len pre zbohatlíkov

Golf nie je obyčajným športom, ktorý pravidelne hrá každý človek. Už odjakživa bol určený pre určité skupiny ľudí a to vyššiu spoločnosť. Dnes je však situácia o niečo iná, pretože vďaka veľkému počtu ihrísk je golf dostupnejší ako kedykoľvek predtým. Ak sa ho rozhodnete vyskúšať, nezabudnite si zaobstarať špeciálne oblečenie.


Golfové zážitky bez ohľadu na počasie

Golf je obľúbenou vonkajšou aktivitou, ktorej prichádza na chuť stále viacej ľudí. Pomaly sa mu tak darí zbavovať nelichotivého označenia, že je len doménou bohatých. Golfové vybavenie však zoženiete pomerne výhodne, obzvlášť, keď si miesto jednotlivých palíc zaobstaráte kompletný set. Ten obsahuje sadu základných palíc, ktoré sú umiestnené v praktickom golfovom bagu. Potom už stačia len golfové loptičky a môžete sa pustiť do hry.

Je golfová hra vaša vášeň?

Ak áno, tak ste určíte rovnako ako my prepadli čaru tejto hry gentlemanov. Je prirodzené, že keď sa človek pre niečo nadchne, tak chce vedieť viac a hľadá informácie. Častým zdrojom informácii je internet, knihy, DVD ... 

Ako sa odnaučiť pull

Zatiahnutá rana alebo tiež pull, nie je v golfe žiadna rarita. Sem tam ju zahrá skoro každý. Dá sa povedať, že ide o opak zatlačenej rany. Tá svojím výsledkom pripomína slice, zatiahnutá rana končí podobne ako hook naľavo od cieľa. Rozdiel hľadajte v trajektórií rán. Hook začína vpravo a za letu sa stáča doľava. Zatiahnutá rana letí doľava od začiatku.

Ako si vybrať golfové topánky?

Na výbere golfových topánok by ste si mali dať záležať. Predsa len v nich behom jednej hry nachodíte hoci aj 7 km. A ako si teda vybrať tie pravé? U golfových topánok je najdôležitejšie, aby ste sa v nich cítili pohodlne. Zároveň vám musia poskytovať dostatočnú oporu.

Ako sa zbaviť „gagarinov“

Ako lob by bol výstavný, jeho autor ho však myslel trochu inak. Z vysokej výšky padajúci úder, ktorý sa znesie len pár metrov od miesta odpalu. Pokiaľ máte v ruke drevo, ide o podídený drive a tiež veľkého strašiaka skúsenejších golfistov.

Aká je rýchlosť golfovej loptičky?

Aká je rýchlosť golfovej loptičky a kedy v histórii letela najrýchlejšie? A aká rýchla je vlastne hlava palice? Čítajte ďalej a budete múdrejší.

Omráčil ma čerstvý vzduch a neuveriteľné výhľady na Tatry

Vysoké Tatry sú bezpochybne jedno z najkrajších miest na Slovensku, stále boli pre mňa oázou oddychu a zdrojom energie. Už ako dieťa som chodieval veľmi rád na prechádzky ku vysokohorským chatám v horúcom lete, farebnej jeseni, ale aj mrznúcich zimách. Dnes mám 22 rokov a na mojej láske k horám sa nič nezmenilo, akurát k nej pribudla ďalšia príjemná aktivita – golf!

Ako hrať vodné prekážky?

Vodné prekážky robia z každého golfového ihriska originál. Bez nich by ste nemali čo zdolávať. Aj keď sa ich niektorí golfisti desia, pokoriť vodnú prekážku nie je zasa taká veda. Vyžaduje to len tréning a znalosti pravidiel.

Scroll To Top