Informácie a novinky zo sveta golfu

Čítanie greenov

Čítanie greenov je kľúčovou zručnosťou v golfe, pretože priamo ovplyvňuje váš výkon v patovaní. Tu je niekoľko tipov, ako efektívne čítať greeny:

Hra z bunkrov

Dostať sa z bunkrov v golfe môže byť náročné, ale so správnou technikou a trochou cviku môžete svoju hru v bunkri zlepšiť. Tu je niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu dostať sa z bunkrov úspešnejšie:

Golfová etiketa

Golfová etiketa je súbor nepísaných pravidiel a spôsobov, ktorými sa golfisti riadia, aby zabezpečili pozitívny a rešpektujúci zážitok na golfovom ihrisku. Dodržiavanie golfovej etikety pomáha udržiavať plynulé tempo hry a podporuje športového ducha.

Nove gripy, viac vzdialenosti.

Nie je to len grip. Je to jediné spojenie medzi vašimi rukami a vašou palicou. Je to vo vašich rukách pri každom jednom údere. A s " čerstvými "  gripmi môžete získať dva metre. Je to len ďalší dôvod na osvieženie golfového setu a osvieženie hry.

Príručka pre začiatočníkov, ako začať svoju golfovú cestu
Vitajte vo svete golfu, kde na vás čakajú svieže zelené fairwaye, náročné bunkre a kamarátstvo. Ak ste v tomto športe nováčik, vydať sa na vašu golfovú cestu môže byť vzrušujúce a trochu ohromujúce. Neboj sa! Tento blogový príspevok vám poslúži ako nosič, ktorý vás prevedie základnými krokmi, ako začať s golfom.
Hľadáte relax s priateľmi? Vyskúšajte golf
!

Hra s palicami a loptičkami, kedy ich odpaľujete do jamiek je veľmi starou činnosťou, ktorá sa do sveta rozšírila už veľmi dávno. Prirovnať ju pokojne môžeme k návykovým látkam, pretože kto raz golf vyskúša, už nikdy sa ho nebude chcieť vzdať.

Golf už dávno nie je len pre zbohatlíkov

Golf nie je obyčajným športom, ktorý pravidelne hrá každý človek. Už odjakživa bol určený pre určité skupiny ľudí a to vyššiu spoločnosť. Dnes je však situácia o niečo iná, pretože vďaka veľkému počtu ihrísk je golf dostupnejší ako kedykoľvek predtým. Ak sa ho rozhodnete vyskúšať, nezabudnite si zaobstarať špeciálne oblečenie.


Golfové zážitky bez ohľadu na počasie

Golf je obľúbenou vonkajšou aktivitou, ktorej prichádza na chuť stále viacej ľudí. Pomaly sa mu tak darí zbavovať nelichotivého označenia, že je len doménou bohatých. Golfové vybavenie však zoženiete pomerne výhodne, obzvlášť, keď si miesto jednotlivých palíc zaobstaráte kompletný set. Ten obsahuje sadu základných palíc, ktoré sú umiestnené v praktickom golfovom bagu. Potom už stačia len golfové loptičky a môžete sa pustiť do hry.

Je golfová hra vaša vášeň?

Ak áno, tak ste určíte rovnako ako my prepadli čaru tejto hry gentlemanov. Je prirodzené, že keď sa človek pre niečo nadchne, tak chce vedieť viac a hľadá informácie. Častým zdrojom informácii je internet, knihy, DVD ... 

Scroll To Top